Hoş Geldiniz.

Sözlüğün ilkelerini okuyup caymayacağınızı ve "söz veriyorum" kutusuna tıklayacağınızı umuyoruz. Siz dürüst insanların arasına katılmak isteğinizi dile getirmiş olacaksınız ve bu söze inanmamızı bekleyeceksiniz… Eğer acele ile metne şöylece göz atar ve tık yaparsanız, yanlış yaparsınız.

Yazar olmadan önce aşağıda yazılanları lütfen bir daha okuyun:

Nilinci Sözlüğün İlkeleri:

  1. Dürüst olacağıma;
  2. Sözlüğe üye olmak için gereken 8 -15 yaş kuralını bozmayacağıma;
  3. Başka isimlerle sözlüğe birkaç kez üye olmayacağıma;
  4. Bu sözlüğün farkını düşünüp asla küfürlü yazı yazmayacağıma;
  5. Demokratik çerçeve içinde, değişik görüşlere saygılı olacağıma;
  6. Farklı din, dil ve kültürleri zenginlik göreceğime;
  7. Irkçı, bölücü yaklaşıma, silaha ve her türlü şiddete uzak duracağıma;
  8. Çevreci, hoşgörülü, eşitlikçi, paylaşımcı, demokratik birey olmaya önem vereceğime;
  9. Kadın-erkek eşitliğini özel olarak önemseyeceğime,
  10. Sözlük ilkelerini ayaklar altına almaktansa tipitip sakız çiğneyeceğime

Muhtemelen yanınızda bir velinizle heyecan içindesiniz ve bu ilkelere rağmen devam mı ediyorsunuz? Eee, galiba ısrarcıyız da. O zaman sabırla okumaya devam! Biraz farklı bir sözlükte olduğunu sanırım veliniz de fark etti.

Sevgili yazar adayı, yazıların senin aynan olacak, bize ve yüzlerce diğer yazara seni yansıtacak. Lütfen doğru yansımasına özen göster!

Türkçe karakterler kullan, yazım kurallarına özen göster ki, ne dediğini anlayalım; unutma biz sözlük ağabeyleri, ablaları olarak anlamazsak, seni nasıl yazar yapalım, nasıl koruyalım? Değil mi ama?

Sözlüğün kullanım biçimini ve kurallar bütününü tam anlamıyla biliyor olduğuna inanmıyorsan oku deriz; sözlüğün içinde, sözlük kurallarıyla ilgili ne bulursan oku!

Bu sözlükte çıkıntılık yapıp, başkalarına hakaret eden, çevreye ağır rahatsızlık veren, kaba politik propaganda yapan ve terbiyesiz söz kullananlar pek barınamaz; hemen sözlükten uçurulur ve bir daha üye yapılmaz. Sana güveniyoruz ama bilgin olsun diye tekrarladık...

Başka sitelerdeki bilgilerden aşırı yararlanırsanız kaynak göstermek zorunludur; azıcık yararlanırsanız bu serbest ama yazıları doğrudan kopyalayıp nilinci.com'a yapıştırmak yasaktır. Biraz emek verip yazıyı kendine benzetenleri daha çok seviyoruz. Diğerine ise, hırsızlık diyoruz, korsanlık diyoruz.

Şimdi sen bir ılık süt iç, velinle bir daha konuş, düşün, taşın; tamam diyorsan, o zaman tüm bilgileri doğru gir, kaydol ve sağlam 5 tane girdi üret, bizi izlemeye devam et.

Kaydolunca önce çaylak olacaksın, yeni başlık açamazsın; ancak başkalarının başlığına 5 yazı girme hakkın var. Yazıp gönderdikten sonra sabırlı ol, yazıların pekiyi alırsa, bil ki sen de artık bizdensin. İlkelerimize ara da bir göz attığın ve dürüst kalmaya devam ettiğin sürece elbette.

Nilinci kuşağına yakışan da budur.